Topaz

Topaz wymieniany jest w Biblii jako jeden z kamieni pektorału Aarona oraz w Apokalipsie Św. Jana, gdzie stanowi ozdobę dziewiątej warstwy fundamentu Nowego Jeruzalem. Jako amulet ma wszechstronne zastosowanie, przyciąga bowiem szczęście na różnych płaszczyznach: miłosnej, zdrowotnej czy finansowej.  Ten szlachetny kamień polecany jest też osobom, które lubią medytować.

Człowiek Topaz to osoba, która jest wesoła i pogodna, ale jednocześnie porywcza i szybko wpada w złość. Jak to możliwe? Po prostu Topaz ma „gorącą krew” i łatwo go urazić niepochlebną opinią czy uwagą. Trzeba wiedzieć, że uwielbia słuchać komplementów i pochlebstw na swój temat, zarówno jeśli chodzi o wygląd, strój czy inteligencje. Sam też chętnie jednak obdarza innych dobrym słowem, dlatego przeważa opinia, że Topaz jest życzliwy dla otoczenia, wyrozumiały i serdeczny.

Topaz jest pewnego rodzaju celebrytą wśród kamieni szlachetnych horoskopu Majów. Lubi luksus i wygodne życie, czyli markowe ubrania, szybkie samochody, smaczne jedzenie i wizyty w najbardziej prestiżowych lokalach. Jest rozrzutny, zresztą trudno, żeby było inaczej, jeśli się ma takie przyzwyczajenia. Nie każdego urodzonego pod tym znakiem stać zresztą na takie życie, ale wielu z nich osiąga zamierzone cele. Jest to spowodowane tym, że Topaz jest wręcz zaprogramowany na sukces - ambitny i konsekwentny, poprzeczkę zawiesza sobie bardzo wysoko, uważa, że zawsze można zrobić coś jeszcze lepiej. Kiedy inni po zwycięstwie się cieszą i świętują, on analizuje najsłabsze punkty. Ten upór jest tym bardziej godny pochwały, że nigdy nie stara się zdobyć dobrej pozycji cudzym kosztem. Najbardziej odpowiada mu praca związana z ruchem, podróżowaniem i kontaktami z innymi ludźmi. Taki jest zresztą styl jego życia, dlatego tak łatwo mu pokonywać kolejne szczeble kariery.

W życiu prywatnym chętnie podtrzymuje więzy rodzinne, nawet z dalekimi krewnymi. Jest głównym inicjatorem rodzinnych uroczystości czy wspólnych wakacji. Lubi mieć najbliższych przy sobie i to od nich czerpie największą energię do życia.

Znani: Jan III Sobieski, Napoleon Bonaparte Jan Brzechwa,Neil Armstrong, Max Factor, Sir Alfred Hitchcock, Roman Dmowski, Barack Obama, Fidel Castro, Bill Clinton, Dustin Hoffman, Charlize Theron, Antonio Banderas, Mila Kunis, Halle Berry, Ben Affleck, Madonna, Robert De Niro, Sean Penn, Patrick Swayze, Edward Norton, Robert Redford, David Duchovny, Whitney Houston, Coolio, Krystyna Czubówna, Kuba Wojewódzki, Roman Polański, Beata Tyszkiewicz, Ewa Farna, Hulk Hogan, Mario Balotelli, Alan Shearer, Thierry Henry, Earvin Magic Johnson, David Robinson, Roger Federer, Mariusz Wlazły, Colin McRae


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to