Szmaragd

Szmaragd to niezwykle cenny kamień, w jubilerstwie stosowany już od czasów starożytnych. Jego nazwa pochodzi od słowa smaragdos, czyli zielony. To oczywiście nawiązanie do charakterystycznej barwy szmaragdu. Jako amulet ma przyciągać bogactwo i radość.

Osoba urodzona w drugiej części lipca uważana jest za odpowiednik Szmaragdu. Przypisane są do niej takie cechy jak inteligencja, pogoda ducha i życzliwość. To sprawia, że Szmaragd jest lubiany i cieszy się popularnością, nie ma też problemów w nawiązywaniu kontaktów. Jak wiadomo, człowiek uczciwy i otwarty na innych jest łatwym celem naciągaczy i oszustów – ten problem ma właśnie Szmaragd. Choć wyciąga z tych kłamstw mało wniosków, to po czasie łatwowierność mu mija, ale dzieje się to kosztem braku zaufania do nieznajomych.

Najbardziej dokuczliwą wadą Szmaragdu jest brak konsekwencji i „słomiany zapał”. Można by nawet o nim napisać, że jest jak polityk – dużo obiecuje, ale nic nie robi, by te obietnice spełnić. Szmaragd często więc nie dotrzymuje terminów i jest bardzo niesłowny. Można go za to ganić, ale to niewiele zmieni – człowiek urodzony pod znakiem tego kamienia szlachetnego tak będzie zmieniał swój cel zainteresowań średnio co godzinę. To też jest przyczyną porażek w sprawach zawodowych.

Według Majów zodiakalny Szmaragd jest utalentowany artystycznie, szczególnie malarsko. Lubi jednak też śpiew, gawędy i literaturę. Wrażliwość na piękno sztuki, optymistyczne usposobienie i otwartość sprawia, że Szmaragd ma duże powodzeniu u płci przeciwnej. Nie ma problemów z nawiązywaniem nowych znajomości i chętnie z tego korzysta. To oznacza, że  Szmaragd nie spieszy się z założeniem rodziny i ustatkowaniem, ale i na niego w końcu przychodzi pora. Ciekawe, że daje się usidlić w najmniej spodziewanym momencie, ale trzeba przyznać, że od tego momentu jest wierny, kocha gorąco i dba o rodzinę, jak najlepiej potrafi. 

Znani: Ernest Hemingway, Nelson Mandela, Anna Dymna, Samuel Colt, Alexandre Dumas, Carlos Santana, Robin Williams, Danny Glover, Bill Cosby, Michelle Rodriguez, Harrison Ford, Forest Whitaker, David Hasselhoff, Donald Sutherland, Arnold Schwarzenegger, Vin Diesel, Jennifer Lopez, Sandra Bullock, Fernando Alonso  Zbigniew Zamachowski, Maciej Orłoś, Tadeusz Sznuk


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to