Szafir

Szafir to bardzo twardy i rzadki minerał, prawdziwy skarb dla jubilerów czy kolekcjonerów. Wyrabia się z niego drogą biżuterię czy używa do produkcji igieł gramofonowych. W Biblii wymienia się go jako jeden z kamieni pektorału Aarona, stanowi też ozdobę drugiej warstwy fundamentu niebiańskiego Jeruzalem w Apokalipsie św. Jana.

Jako amulet jest kamieniem rozwoju duchowego, który pozwala znaleźć wewnętrzną równowagę. Sprzyja osobie, którą władają negatywne i chaotyczne myśli – jego moc pozwala je okiełznać. Według mitologii Majów szafir poświęcony był bogini Ix Chebel Yax, która opiekowała się kobietami.

Najbardziej trafną cechą opisującą zodiakalnego Szafira jest solidność. Dotyczy ona zarówno życia zawodowego i miłosnego, a także obranej drogi życiowej. Szafir idzie przez życie prostą, przemyślaną ścieżką, rzadko korzystając ze skrótów. Łatwo znajduje wyjście z najtrudniejszej nawet sytuacji, a co najważniejsze, w sposób uczciwy. „Szanuj, a będziesz szanowany” – ta zasada przyświeca Szafirowi i sprawdza się w 100%.

Solidność w uczuciach Szafira oznacza, że jest wierny, oddany rodzinie i partnerowi. Jego szacunek niełatwo jest jednak zdobyć, gdyż brzydzi się on kłamstwem i oszustwem. Jest prawdomówny i szczery, co nieraz przysparza mu problemów, gdyż nie boi się wyrażać niepochlebnych opinii. Z tego powodu niekiedy uważa się go za nietaktownego i gruboskórnego. Gdy jednak uda nam się zdobyć jego przyjaźń, możemy liczyć na lojalnego kompana. W przypadku zdrady nie ma jednak szans na naprawienie przyjaźni – odchodzi i z osobą, która go zdradziła, nie chce mieć już nic do czynienia. 

W sprawach finansowych Szafir radzi sobie całkiem przyzwoicie - dobrze gospodaruje pieniędzmi, żyje na dostatnim poziomie. Jest oszczędny, ale nie skąpy – lubi inwestować zwłaszcza w wyposażenie domu, ponieważ należy do domatorów. Szafir ma zresztą zmysł do aranżacji wnętrz i projektowania. Wśród innych talentów osoby urodzonej pod znakiem Szafira warto wymienić sztukę kulinarną.

Znani: Niccolo Machiavelli, Jean Paul Gaultier, Jan A. P. Kaczmarek, Władysław Reymont, Henryk Sienkiewicz, Karol Marks, Jan Englert, Salvador Dali, Tony Blair, Josip Broz Tito, George Clooney, Barbra Streisand, Renee Zellweger, Al Pacino, Penelope Cruz, Daniel Day Lewis, Michelle Pfeiffer, Uma Thurman, Kirsten Dunst, Beata Kozidrak, James Brown, Enrique Iglesias, Zbigniew Wodecki, Bono, Jessica Alba, Andre Agassi, Johan Cruyff, David Beckham, Antoni Piechniczek, Dariusz Michalczewski, Paweł Deląg, Anna Mucha, Małgorzata Kożuchowska


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to