Selenit

Nazwa Selenit oznacza „księżycowy kamień”, co jest nawiązaniem do specyficznego połysku, który przypomina księżycową poświatę. Majowie wierzyli, że Selenit był amuletem kobiet sprzyjającym miłości i macierzyństwu.

Człowiek Selenit jest uważany za konserwatystę przywiązanego do tradycji. Jego poglądy można przyrównać do postawy ludzi starszej daty, gdzie najbardziej liczy się szacunek, wychowanie i kultura. Dużą uwagę przykłada do historii, aktywnie uczestniczy w świętach narodowych i ważnych wydarzeniach. Selenit jest patriotą, nie brakuje zresztą wśród nich bohaterów narodowych walk i powstań.

Jest uosobieniem spokoju i subtelności, dlatego ma niewielu wrogów i jest poważany w społeczeństwie. Można nawet powiedzieć, że człowiek Selenit nie przejawia zbyt dużej energii i nie przejmuje się wielkimi sprawami, ale często to tylko pozory. Selenit posiada talenty twórcze i można spotkać wśród nich osoby zajmujące się muzyką, literaturą czy filmem.

Selenit rzadko wychodzi pierwszy z inicjatywą, jeżeli chodzi o przyjaźń lub miłość. Gdy jednak z kimś się „zwiąże”, to jest lojalny, wierny i oddany. Dla rodziny Selenit jest opiekuńczy, należy zresztą do ludzi bardzo rodzinnych – lubi spotkania z najbliższymi przy wspólnym stole, pamięta o uroczystościach.

To, co wyróżnia Selenit, to niechęć do jakichkolwiek zmian. „Zapuszcza” korzenie w jednym miejscu, zarówno jeśli chodzi o dom, jak i pracę. Przywiązuje się do ludzi i ciężko mu podjąć decyzję o zmianach.

Znani: Wisława Szymborska, Franz Kafka, Jan Matejko, Sławomir Mrożek, Louis Armstrong, Jan Gutenberg, Antoni Gaudí, George W. Bush, Tobey Maguire, Sylvester Stallone, Tom Cruise, Tom Hanks, Meryl Streep, Liv Tyler, Missy Elliot, Mike Tyson, Michael Phelps, Zinedine Zidane, Lionel Messi, Jan Kulczyk, George Michael, Bogusław Linda, Maciej Stuhr, Robert Więckiewicz, Marcin Dorociński, Karol Strasburger, Krzysztof Skiba


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to