Opal

Opal szlachetny to zdecydowanie jeden z najcenniejszych kamieni szlachetnych, którego używa się do wyrobu drogocennej biżuterii. Ciekawostką jest fakt, że jest oficjalnym kamieniem szlachetnym Australii. Jako amulet uznawany jest za kamień radości, który chroni właściciela i działa oczyszczająco na ciało i duszę.

Zodiakalny Opal jest osoba cenioną i szanowaną przez innych, często stawia się go za wzór do naśladowania. Jest to spowodowane jego silnym poczuciem wartości i mocnym charakterem – Opal jest konsekwentny w każdej dziedzinie życia, nie uznaje słabości i kompromisów. Nie zdarza mu się rzucać słów na wiatr czy zapomnieć o danej obietnicy – można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jest pewniejszy od szwajcarskiego banku. Takich ludzi jak Opal ceni się nie tylko prywatnie, ale i też w sprawach zawodowych, dlatego nie ma problemu ze zdobywaniem kierowniczych stanowisk, na których radzi sobie doskonale. Warto zauważyć, że potrafi zdobyć zaufanie zarówno swoich przełożonych, jak i podwładnych. Bierze się to stąd, że z takim samym szacunkiem traktuje ważnego partnera w interesach, jak i biurową sprzątaczkę czy woźnego. Opal nie ma więc problemu z zawiścią i niechęcią innych. Zresztą przez niektórych jest postrzegany nawet jako altruista, gdyż potrafi bezinteresownie pomóc w potrzebie. Nie ma jednak szans, by wykorzystać dobroć Opala, gdyż jest on przenikliwy i od razu pozna czy ktoś mówi prawdę, czy kłamie. Jego wiedza na temat ludzi jest bardzo duża, właściwe decyzje pozwala podejmować mu również niezła intuicja.

Ważną cechą Opala jest szczerość – osoba urodzona pod tym znakiem mówi to, co myśli, nie bacząc nawet na czyjąś wrażliwość. Przez niektórych może być więc postrzegany jako szorstki, a nawet arogancki. Opal z tego powodu z pewnością nie zmieni swojego stylu bycia, po prostu uważa, że jeżeli komuś nie odpowiada jego towarzystwo, to ma problem. Jako przyjaciel Opal także jest krytyczny i prawdomówny, co można zapisać jako duży plus.

W miłości Opal prezentuje nieco łagodniejsze oblicze – kocha całym sercem, jest namiętny i skłonny do poświęceń. Gdy ktoś zawładnie jego uczuciami, zrobi wszystko, by zdobyć serce tej osoby. W małżeństwie może mieć jednak problemy z zachowaniem wierności, gdyż często jest kuszony przez płeć przeciwną.

Znani: Pablo Picasso, Nicollo Paganini, Erazm z Rotterdamu, Maria Skłodowska Curie, Marcin Luter, Alfred Nobel, Stanisław Staszic, Zygmunt Habsburg, Julia Roberts Eros Ramazzotti, Bill Gates, Garrincha, Diego Maradona, Marco van Basten, Luís Figo, Kazimierz Deyna, Pele, Wayne Rooney, Kayah Muniek Staszczyk, Bohdan Łazuka, Shaggy, Hillary Clinton, Roman Abramowicz, Hanna Gronkiewicz-Waltz


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to