Onyks

Nazwa Onyks (pazur) to nawiązanie do twardości, wyglądu i ostrych krawędzi tego rzadkiego minerału. Onyks powstaje w pogazowych pustkach w skałach wulkanicznych.

Już w starożytności był uważany za kamień przynoszący szczęście. Z tego minerału wykonano między innymi osobistą pieczęć cesarza Chin - każdy poddany, który posługiwał się tym szczęśliwym amuletem, musiał liczyć się z karą śmierci.

Dziś jest cenionym kamieniem kolekcjonerskim, a także jubilerskim i ozdobnym.

Onyks postrzegany jest jako amulet mocy, dlatego warto go mieć w każdej sytuacji. Pozwala nabrać odwagi przed podjęciem ważnej decyzji czy rozwiązać konflikt. Wydaje się, że Onyks jest zupełnym przeciwieństwem osoby urodzonej pod tym znakiem, gdyż jest ona wrażliwa, niecierpliwa i niezaradna.

Człowiek Onyks z trudem radzi sobie w życiu, brak mu bowiem wytrwałości, siły przebicia i odwagi. Wiedzie mu się gorzej niż innym, nawet w prostych sprawach zdarza mu się „błądzić”. Niestety, często z własnej winy. Choć nie można mu odmówić marzeń i ambicji, to jednak nie idą za nimi żadne konkretne ruchy. Większość pomysłów kończy się na etapie pierwszym, niekonsekwencja i tak zwany „słomiany zapał” jest tego najważniejszym powodem.

Brak zaradności i zdecydowania przekłada się na kontakty z innymi ludźmi – w towarzystwie jest nieśmiały i wstydliwy, dobrze czuje się tylko we własnym, bliższym gronie. W małżeństwie szuka wyrozumiałego partnera, który będzie dla niego oparciem. Jeśli trafi na silną osobowość, bardzo prawdopodobne jest, że skończy pod tak zwanym „pantoflem”. Jako rodzic kocha swoje dzieci, dąży do zapewnienia im dobrej przyszłości. Na jego niekorzyść działa jednak fakt, że brak mu talentów wychowawczych i jest uległy. Przez to jest niekonsekwentny i mało wymagający.

Warto podkreślić talent artystyczny osoby urodzonej pod znakiem Onyksu. To właśnie w muzyce, literaturze, malarstwie czy innym rzemiośle Onyks znajduje schronienie przed codziennością. Z tego powodu kocha też podróżować czy nawet spacerować bez celu po parku czy ulicy. Wtedy otwiera się jego druga natura, w której łatwiej mu nawiązywać kontakt z drugim człowiekiem.

Być może amulet z Onyksu jest dobrym pomysłem dla wszystkich urodzonych na przełomie lutego i marca? Na pewno wypada im życzyć większej odwagi, wtedy wszystko będzie prostsze…

Znani: Ignacy Łukasiewicz, Jurij Gagarin, Buffalo Bill, Cesar Ritz, Ewa Bem, Auguste Renoir, Alexander Graham Bell, Michał Anioł, Kazik Staszewski, Chris Rea, Sepp Blatter, Andrzej Wajda, Sharon Stone, Katarzyna Dowbor, Radosław Sikorski, Erykah Badu, Daniel Craig, Daniel Olbrychski, Tomasz Stockinger, Krzysztof Ibisz, Przemysław Saleta, Agnieszka Radwańska, Zbigniew Boniek, Włodzimierz Lubański, Shaquille O’Neal


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to