Malachit

Kamień Malachitu warto nosić przy sobie, gdyż uważany jest za amulet miłości. Pozwala otworzyć się na uczucie, ale też i zapewnia wewnętrzną równowagę i harmonię, sprzyja w prowadzeniu interesów.

Dla człowieka Malachitu taka charakterystyka jak najbardziej pasuje – ceni sobie on bowiem spokój i życie rodzinne. Jego głównym celem jest stworzenie kochającej się rodziny i zapewnienie im dobrych warunków materialnych.

W miłości Malachit jest wierny i kieruje się najczęściej rozsądkiem. Przysięga przed Bogiem ma dla niego wyjątkową moc, tworzy więc udane związki małżeńskie. Jest bardzo przywiązany także do swojego domu i zamieszkiwanej społeczności – wielu sąsiadów i znajomych traktuje nawet jak drugą rodzinę. Jego życie można określić jako „poukładane”, nie ma w nim miejsca na ekstrawagancje, czy nawet spontaniczność. Lubi to, co jest w normie i w zwyczaju.

Zodiakalny Malachit jest lubiany przez wszystkich, rzadko ma z kimś zatarg. Do każdego podchodzi z życzliwością i dobrymi zamiarami, trudno uświadczyć w jego zachowaniu agresję, kaprysy czy złośliwość. Trzeba jednak pamiętać, że każdego człowieka można wyprowadzić z równowagi, nawet spokojnego i opanowanego zazwyczaj Malachita.

Łagodne usposobienie sprawia, że nie lubi on zajmować kierowniczych stanowisk, które wiążą się z odpowiedzialnością i podejmowaniem niepopularnych decyzji. Zadowala go bezpieczna posada, dlatego jak ognia unika nowości - woli iść raczej utartym szlakiem, stosować sprawdzone metody. Swoje obowiązki wykonuje jednak dokładnie i zawsze można na niego liczyć. Ma dużą inteligencję i wiedzę, zwłaszcza że chętnie sięga po książki.

Znani: Franz Schubert, Wolfgang Amadeusz Mozart, Marek Antoniusz, Bolesław Leśmian, Stanisław August Poniatowski, Molier, Benjamin Franklin, Stanisław Wyspiański, Konstanty Ildefons Gałczyński, Monteskiusz, Edgar Allan Poe, Martin Luther King, Romuald Traugutt, Tony Halik, Melchior Wańkowicz, Graham Masterton, Elijah Wood, Oprah Winfrey, Gene Hackman, Phil Collins, Franciszek Pieczka, Janis Joplin, Al Capone, David Lynch, Michelle Obama, Pitbull, Krzysztof Globisz, Arkadiusz Jakubik, Wojciech Malajka, Faye Dunaway, Joanna Brodzik, George Foreman, Joe Frazier, Jose Mourinho, Eusebio, Wayne Gretzky, Arjen Robben, Piotr Żyła, Justyna Kowalczyk, Hakeem Olajuwon


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to