Jadeit

Jadeit ze względu na znaczną twardość był wykorzystywany przez wiele kultur, wyrabiano z niego między innymi ozdoby, narzędzia i kosztowną broń. Majowie i Aztekowie uważali go za święty kamień i przypisywali mu cechy magiczne. Był to najpotężniejszy amulet, który zapewniał powodzenie w wielu dziedzinach , nawet po śmierci. Co ciekawe, nazwę nadali mu hiszpańscy Konkwistadorzy, którzy wierzyli, że noszone przez nich amulety chronią przed dolegliwościami. Nazywali go piedra de ijada, czyli kamień lędźwiowy.

Jadeit jest szczęśliwym kamieniem dla osób urodzonych na przełomie sierpnia i września. To ten typ człowieka, któremu wszystko przychodzi bez trudu. Podczas gdy inni muszą długo pracować na swoje sukcesy, oni osiągają je znacznie szybciej i łatwiejszym kosztem. Być może bierze się to z na ogół udanego dzieciństwa. Jadeit od małego jest kochany przez rodziców i lubiany przez kolegów i koleżanki. Wyrasta więc w dobrej atmosferze i niewiele mu brakuje do szczęścia. Jako że imponuje płci przeciwnej, nie ma problemów ze znalezieniem partnera życiowego. Tu jednak widać drugą twarz Jadeitu, który jest nieco zarozumiały i nie przywiązuje do miłości zbyt wielkiej wagi. Co prawda lubi być kochany, ale sam z trudem okazuje uczucia, nawet jeśli są prawdziwe. Wspomniana zarozumiałość jest już niestety widoczna od najmłodszych lat, Jadeit lubi się chwalić bogactwem czy sukcesami.

Zodiakalny Jadeit potrafi obronić się nawet w najtrudniejszej sytuacji. Wykorzystuje swój spryt i błyskotliwość oraz hart ducha. Niepowodzenia go nie załamują, co najwyżej uodpornią na kolejne ciosy.  

Znani: Bolesław Prus, Matka Teresa z Kalkuty, John Locke, Juliusz Słowacki, Ryszard I Lwie Serce, Coco Chanel, Ingrid Bergman, Sean Connery, Claudia Schiffer, Adam Sandler, Macaulay Culkin, Cameron Diaz, Chris Tucker, Richard Gere, Jaser Arafat, Grzegorz Ciechowski, Kinga Preis, Robert Gawliński, Salma Hayek, Keanu Reeves, Charlie Sheen, Michael Keaton, Pink, Tori Amos, Shania Twain, Michael Jackson, Katarzyna Nosowska, Tatiana Okupnik, Borys Szyc, Rocky Marciano, Usain Bolt, Kobe Bryant, Andy Roddick, Cezary Żak


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to