Diament

Diamonds are forever – ten tytuł filmu o agencie 007 znają chyba wszyscy. Podobnie jak długowieczny jest jego główny bohater James Bond, to samo trzeba powiedzieć o minerale z gromady pierwiastków rodzimych. Diament jest zresztą prawdziwą gwiazdą wśród kamieni szlachetnych – pożądają go zarówno kobiety, jak i mężczyźni, śpiewa się o nim w piosenkach czy czyta w książkach przygodowych. Nazwa Diament oznacza "niepokonany, niezniszczalny" i nawiązuje do twardości tego minerału. Jego powierzchnię porysować można tylko przy pomocy innego diamentu. Jest najtwardszą znaną substancją z występujących w przyrodzie. Rzymianie nosili go lewym ramieniu, by pomógł im w zwycięstwie na polu bitwy. Oczywiście diament należy też do najbardziej cennych klejnotów, na który przeciętny obywatel raczej nie może sobie pozwolić.

Przy takiej charakterystyce Diamentu, człowiek urodzony pod tym znakiem, ma naprawdę wysoko zawieszoną poprzeczkę. Na początek warto przywołać słynną wytrzymałość klejnotu, która przekłada się na siłę, hardość ducha i zdrowie człowieka Diamentu. To wyzwala w nim energię do podejmowania najróżniejszych działań, gdzie potrzebna jest dobra kondycja fizyczna i psychiczna.

Osoba urodzona jako Diament jest trudna do określenia, gdyż pokazuje różne oblicza. Z jednej strony jest pracowita, energiczna i konsekwentnie realizuje swoje plany i przedsięwzięcia. Takie podejście przynosi oczywiście sukcesy w postaci niezależności finansowej i wysokiej pozycji społecznej. Droga do splendoru nie jest jednak łatwa, a efekty często przychodzą dopiero po wielu latach. To opis człowieka sukcesu spod znaku Diamentu. Jego przeciwieństwem jest nieudacznik, który w życiu postępuje chaotycznie i nierozważnie. Jest niezdecydowany, kłótliwy i często ulega różnym pokusom, takim jak hazard, alkohol czy narkotyki. Można powiedzieć, że możliwość człowiek Diament ma duże, wszystko zależy od tego, jak je wykorzysta.

W miłości Diament często bywa nieszczęśliwy, zwłaszcza jeśli często kłóci się z partnerem. Wszystkie uwagi bierze sobie głęboko do serca, ciężko zaakceptować mu jakąkolwiek krytykę. Nawet dobre rady mogą go urazić, dlatego w kwestii uczuć należy postępować z nim ostrożnie.  

Znani: król Kazimierz Wielki, Karol Medyceusz, Jan Zamoyski, Benito Juárez, Józef Bem, Vincent van Gogh, Francisco Goya, Hugo Kołłątaj, Andrzej Grabowski, Gabriel Narutowicz, Gary Oldman, Goran Bregović, Bruce Willis, Sarah Jessica Parker, Quentin Tarantino, Hubert Urbański, Eric Clapton, Elton John, Lady Gaga, Reni Jusis, Ferenc Puskás, John Stockton, Jerzy Dudek,  Ayrton Senna, Blake Griffin


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to