Chalcedon

Chalcedon to pospolity i szeroko rozpowszechniony minerał, którego nazwa pochodzi od położonego nad Bosforem w Azji Mniejszej miasta Chalcedon.  Już tysiące lat temu wykorzystywano go do tworzenia narzędzi, pieczęci czy portretów. Jako amulet spełnia funkcje ochronne – jego właściciel może być pewny, że odpędzi wszelkie zło, a w dodatku wpłynie kojąco i inspirująco na każdą duszę.

Majowie wierzyli, że Chalcedon chronił od ukąszeń jadowitych wężów i owadów.

Zodiakalny Chalcedon ma naturę romantyka, który niemal unosi się nad ziemią. Jest pogrążony w myślach i marzeniach, często zafascynowany jakąś ideą. Oderwanie od codzienności sprawia, że nie potrafi poradzić sobie ze zwykłymi sprawami, zresztą nie poświęca na nie zbyt dużo czasu. Jest to dość dziwne, ponieważ człowiek Chalcedon jest uważany za osobę inteligentną i zdolną – łatwo przyswaja wiedze i nowe umiejętności.

W sprawach zawodowych widać zamiłowanie Chalcedonu do samotności – chętnie wybiera on samodzielny zawód, praca w zespole nie jest dla niego. Kiedyś np. osoba spod tego znaku często wybierała profesję samotnego żeglarza, duchownego czy podróżnika. Warto zwrócić uwagę, że Chalcedon jest przeważnie bardzo pracowity i dysponuje niezwykłą wprost energią. Jeśli skieruje ją w stronę swoich obowiązków, potrafi osiągnąć każdy cel.

Romantyczna natura Chalcedonu powoduje, że dużo czasu poświęca sztuce, pod każdą niemal postacią. Osoba spod tego znaku lubi/kocha więc muzykę, literaturę, malarstwo czy teatr. Dysponuje więc dużą wiedzą, którą chętnie dzieli się w rozmowach i dyskusjach. Jako partnera do rozmów wybiera jednak osoby na podobnym poziomie, które także mogą coś wnieść do dialogu. 

W miłości Chalcedon nie należy do najgorętszych partnerów, uczucia nie mają dla nich aż tak ogromnego znaczenia. Porażki na tym polu rzadko kiedy są dla nich bolesne, szybko bowiem kierują zainteresowanie w inną stronę.

Znani: Zygmunt III Waza, Aleksander Fredro,  Roman Wilhelmi, Aleksander Puszkin, Jan Kochanowski, Prince, Jan Miodek, Tom Jones, Piotr Fronczewski, Natalie Portman, Michael J. Fox, Johnny Depp, David Rockefeller, Donald Trump, Ice Cube, Tupac Shakur, Geronimo, Henryk Gołębiewski, Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Jolanta Kwaśniewska, Wojciech Gąssowski, Kasia Kowalska, Andrzej Lepper, Nicole Kidman, Michel Platini, Rafael Nadal, Jelena Isinbajewa, Anna Kurnikowa


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to