Ametyst

Ametyst to przezroczysta odmiana kwarcu mlecznego o fioletowej barwie. Nazwa tego minerału oznacza "trzeźwy", ponieważ Grecy wierzyli, że picie wina z czar ametystowych zabezpieczało pijącego przed upiciem się. W mitologii rzymskiej Amethis była piękną nimfą leśną,w której kochał się Bachus, lubieżny i pijacki bóg. Bogini Diana wzruszona jej prośbami zamieniła ją w cudowny klejnot, który dodatkowo Bachus obdarzył ujarzmiania i pokonywania pijaństwa. W Biblii Ametyst jest wymieniany jako jeden z kamieni pektorału Aarona, natomiast w Apokalipsie Św. Jana jest ozdobą dwunastej warstwy fundamentu niebieskiego Jeruzalem.

Zodiakalny Ametyst należy do grona profesjonalistów i perfekcjonistów. Wszystko musi być u niego zapięte na ostatni guzik, nie znosi niedbalstwa i fuszerki. Każda jego decyzja jest dokładnie przemyślana i przeanalizowana, przez co rzadko podejmuje nietrafne wybory. Przekłada się to na sukcesy w pracy i bezproblemowe awanse w hierarchii biznesowej. Ametyst lubi uczciwie zarabiać pieniądze, dzięki swoim cechom charakteru nie sprawia mu to trudności.

Jest ambitny, pracowity i mądry, więc ludzie nie tylko go szanują, ale też lubią. Natura obdarzyła go spokojnym usposobieniem, dlatego wzbudza zaufanie i ma wielu znajomych. Bliższych przyjaciół dobiera jednak bardzo starannie i trzeba przyznać, że jest dla nich wiernym i lojalnym kompanem. Zawsze można liczyć na jego pomoc, on sam natomiast najczęściej radzi sobie sam.

Spokojny charakter determinuje również życie uczuciowe Ametystu, brak w nim spontaniczności i temperamentu. Dość powoli rozwija związek, podobnie jak w życiu codziennym, dokładnie analizując wszystkie kroki. Dużą uwagę przywiązuje do charakteru drugiej osoby i statusu społecznego.

Znani: Joanna d'Arc, Tadeusz Boy-Żeleński, Adam Mickiewicz, Umberto Eco, Jan Tomaszewski, LeBron James, Tiger Woods, Alex Ferguson, Michael Schumacher, Elvis Presley, Ricky Martin, Grandmaster Flash, Annie Lennox, Dido, Małgorzata Foremniak, Lars Ulrich, Marilyn Manson, Patrycja Markowska, Samuel L. Jackson, Sissy Spacek, Jared Leto, Denzel Washington, Jude Law, Anthony Hopkins, Cuba Gooding Jr., Mel Gibson, Rowan Atkinson, Nicolas Cage, Kate Middleton


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to