Akwamaryn

Akwamaryn to błękitny lub niebieskozielony kamień szlachetny, bardzo ceniony przez jubilerów. Stosowany już przez Greków i Rzymian w III wieku, którzy wykonywali z niego intaglia i wierzyli, że kamień ten ochroni ich podczas podróży morskich.

Zodiakalny Akwamaryn to osoba lubiana przez innych ze względu na swoją życzliwość, bezinteresowność i uczciwość. Nigdy nie wybiera przyjaciół i znajomych kierując się chęcią zysku, podobnie jest, gdy pomaga komuś lub oddaje przysługę. Należy do niezwykle rzadkiego grona ludzi, którym większą przyjemność sprawia obdarowywanie innych prezentami niż ich otrzymywanie . Ten wrodzony altruizm niesie za sobą jednak ogromne ryzyko, że Akwamaryn zostanie oszukany czy wykorzystany. Niestety jest dość łatwowierny i bardzo łatwo żerować na ich naiwności, do momentu, w którym przychodzi opamiętanie. Wtedy dla fałszywego człowieka Akwamaryn nie ma żadnego usprawiedliwienia i zrywa z nim wszelkie kontakty.

Osoba urodzona pod tym znakiem znakomicie radzi sobie w sprawach zawodowych, ale tylko wtedy, gdy wykonuje pracę, którą lubi. Jeśli jest inaczej, wtedy trudno o nim powiedzieć, że jest systematyczny i wydajny. Dobrze sprawdza się w takich dziedzinach jak medycyna, prawo czy nauka. Lubi również zajęcia artystyczne, ale nigdy nie traktuje ich jako zawodu głównego.

W sprawach materialnych przeważnie ma szczęście, choć sam nie myśli zbyt dużo o pieniądzach. Ma do nich szczęście – raz jest dobrze sytuowany partner życiowy, innym razem wygrana na loterii czy spadek.

Na swojego życiowego partnera Akwamaryn stara się wybrać osobę podobną do siebie, czyli dobrą z natury, wesołą i z podobnymi zainteresowaniami. Taki współmałżonek to dla niego prawdziwy skarb, dlatego dba o niego i rozpieszcza go jak najlepiej może. Do tego jest wierny i lojalny.

Znani: Ignacy Paderewski, Francois Voltaire, Jacques Chirac, Mark Twain Leonardo DiCaprio, Demi Moore, Fiodor Dostojewski, Whoopi Goldberg, Edyta Górniak, Leopold Staf, Danny De Vito, Jodie Foster, Meg Ryan, Bogdan Wenta, Emir Kusturica, Joe DiMaggio, Tina Turner, Julia Tymoszenko


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to