Agat

Trudno jest jednoznacznie określić osobę urodzone pod tym znakiem. Podobnie jak w naturze występuję wiele odmian Agatu, tak wśród ludzi wyróżnimy postacie o różnych charakterach i usposobieniach. Najczęściej jednak Agat jest inteligentny, poważny i solidny. Charakteryzuje go dobry refleks, jego błyskotliwość jest godna zazdroszczenia. Bardzo wielką uwagę przykłada do sztuki i szeroko pojętej estetyki, często posiada talenty artystycznie. Nie dziwi więc Agat muzyk, pisarz, malarz, złotnik, rzeźbiarz czy architekt.

Do słabszych stron Agatu należy zbyt duża powierzchowność oraz trudność z dotrzymaniem danego słowa. Agat obiecuje wiele, zarzeka się, że zrobi to, o co go prosimy, ale na tym się kończy. Niesłowność przekłada się też na brak sukcesów w życiu zawodowym – choć zodiakalny Agat lubi pieniądze, to w tej kwestii nie traci zbyt dużo sił na ich zdobywanie. Ma jednak to szczęście, że w portfelu zawsze znajdzie się parę groszy. 

Człowieka Agata można nazwać nawet egocentrykiem i narcyzem, gdyż mało myśli o innych i skupia się tylko na własnej osobie. Nie można mu jednak zarzucić, że jest mało towarzyski czy ponury – chętnie bywa w towarzystwie i ma duże grono znajomych. Warto jednak podkreślić, że „znajomych”, a nie przyjaciół. Agat niespecjalnie dąży do pozyskiwania bliższych kontaktów, taka odpowiedzialna rola trochę go przerasta. Podobnie jest w miłości – w uczuciach nie jest stały, boi się zobowiązań. Jako partnera preferuje osobę, która imponuje urodą lub majątkiem.

Znani: Karol Wojtyła,Tadeusz Bór-Komorowski, Ojciec Pio, Francesco Casanova, Karol IV, Gustaw Herling-Grudziński, Honoriusz Balzac, Michaił Bułhakow, Zofia Urbanowska, Rudolph Giuliani, Malcolm X, John Fitzgerald Kennedy, Marylin Monroe, Janet Jackson, Jan Kiepura, Enya, Cher, Joe Cocker, Agnieszka Chylińska, Lenny Kravitz, Miles Davis, Kylie Minogue, Krzysztof Cugowski, Joan Collins, Clint Eastwood, Pierce Brosnan, Szymon Majewski, Iker Casillas, Dariusz Szpakowski, Kamil Stoch


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to