Horoskop japoński

Szacuje się, że horoskop japoński powstał w okresie średniowiecza na dworze pierwszego shoguna Toyotomi Hideyoshiego. Jest to zodiak składający się ze znaków przypisanych do jednocyfrowej liczby. Aby znaleźć swój znak, należy zsumować wszystkie cyfry ze swojej daty urodzenia.

Przykład:
Dla osoby urodzonej 18.12.1984 roku "cyfrą opiekuńczą" będzie 7, gdyż: 1+8+1+2+1+9+8+4=34, a 3+4=7, Jeśli w drugim dodawaniu otrzymamy liczbę dwucyfrową, sumujemy je ze sobą aż do uzyskania wyniku zawierającego w rzędzie jedności.

Jedynka

Opiekun: Słońce 
 
Charakterystyka Jedynki nie jest zbyt „przyjazna”. To osoba kojarzona z wygórowanymi ambicjami, fałszywością i bezczelnością. Praca w zespole jest więc z zodiakalną Jedynką bardzo trudna, a często nawet niemożliwa. Najgorsze jednak, gdy to ona dowodzi zespołem – wtedy wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i nie ma miejsca na żadne słabości. Osoba urodzona pod tym znakiem jest bowiem perfekcjonistą i za wszelką cenę dąży do sukcesu. Dzięki swoim wrodzonym predyspozycjom jest w stanie wszędzie przodować.  Co bardziej wyrachowane Jedynki nie zawahają się nawet wykorzystać przyjaciela do osiągnięcia własnego celu. Inną negatywna cechą jest brak odpowiedzialności – Jedynka za swoje błędy oskarża innych, nawet jeśli jej wina jest oczywista.

Dwójka

Opiekun: Księżyc

 

Osoba urodzona pod znakiem Dwójki jest postrzegana jako wulkan energii. Przede wszystkim jest pogodna, odważna i optymistycznie nastawiona do życia. Jej zapał i energia pobudza do działania także innych, dobrze więc sprawdza się w roli instruktora, handlowca czy trenera. Podejmuje się trudnych wyzwań i najczęściej osiąga w nich sukces. Jej wiara w sens i powodzenie każdego wykonywanego zadania jest bardzo duża, dzięki czemu nie ma trudności w życiu. Ze względu na przyjazny i towarzyski charakter ma wielu znajomych. Warto trzymać się z zodiakalną Dwójką, gdyż osoba ta zawsze promienieje i jest radosna – od razu poprawia humor!

Trójka

Opiekun: Jowisz

 

Niemal każda zodiakalna Trójka jest towarzyska i pogodna, dzięki czemu zjednuje sobie przyjaciół. Jest świetnym mówcą i motywatorem, potrafi przekonać do swoich racji. Błyskotliwość przydaje się jej między innymi w handlu, gdzie praktycznie nie ma sobie równych. Pomaga jej w tym również ogromne szczęście oraz zdolność wnikliwej obserwacji i wyciągania wniosków.

Nie przejmuje się niepowodzeniami, co więcej, mobilizują ją one jeszcze bardziej do działania.

Czwórka

Opiekun: Saturn

 

Zodiakalna Czwórka ma realistyczne podejście do życia i przynosi to jej korzyści w postaci sukcesów finansowych. Osoba urodzona pod tym znakiem zdaje sobie sprawę, że za każdym sukcesem kryje się solidna i wytężona praca. Człowiek Czwórka w swoich działaniach jest też dokładny i drobiazgowy, spokojnie można go określić jako profesjonalistę.

Dla przyjaciół jest zawsze w porządku, mogą oni liczyć na jego pomoc w każdej sprawie. Prywatnie jednak Czwórka nie należy do osób, które są zbyt wylewne w uczuciach.

Piątka

Opiekun: Merkury


Człowiek urodzony pod znakiem Piątki jest błyskotliwy i energiczny, życie jest dla niego nieustanną przygodą. Nigdy nie zagrzewa na dłużej w jednym miejscu, ponieważ nienawidzi jednostajności i rutyny. Potrzebuje ciągłych zmian - praca w urzędzie, sklepie czy biurze rzadko kiedy daje mu satysfakcję.

Do każdego problemu podchodzi w niekonwencjonalny sposób, co nie zawsze się sprawdza. Zamiast użyć prostych, skutecznych metod, Piątka często tylko komplikuje sprawę swoimi ekscentrycznymi pomysłami. Niechętnie podejmuje się spraw, które wymagają podejmowania ryzyka i ponoszenia osobistej odpowiedzialności.

Szóstka

Opiekun: Wenus


Szóstka stworzona jest do pięknych i wzniosłych celów, co zapewnia jej harmonijne układy życiowe. Osoba spod tego znaku zazwyczaj pełni odpowiedzialne funkcje zawodowe, jeśli oczywiście zapanuje nad swoją wadą, jaką jest łatwowierność. Brak ostrożności może ją wiele kosztować, dlatego Szóstce radzimy dokładnie przemyśleć każdą decyzję.
Zodiakalną Szóstkę cechuje wyjątkowa miłość do sztuki i muzyki. Nie tylko doskonale zna się na malarstwie, teatrze czy literaturze, ale sama chętnie tworzy. 

Siódemka

Opiekun: Uran


Zodiakalna Siódemka to osoba, która z jednej strony wyróżnia się logicznym myśleniem, ale z drugiej ma skłonności do filozofowania. Z natury człowiek Siódemka jest nieufny, przez co ma problemy z nawiązywaniem kontaktów i przyjaźni. Czasami prowadzi to do samotności, a nawet izolacji. Podobnie jest w miłości – prezentowany przez Siódemkę brak zaufania przyczynia się do kłopotów w związkach i małżeństwie.
Do dziedzin, w których Siódemka może osiągnąć sukces, należą zawody wymagające dokładności i staranności, czyli np. technika, nauka, budownictwo czy medycyna.

Ósemka

Opiekun: Mars


Ósemka ma duże predyspozycje do osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym, wszystko zależy od tego, jak je wykorzysta. Jeśli dobrze przygotuje się do zawodu i będzie rozsądnie gospodarować posiadanymi zasobami, to pieniądze i spełnienie w życiu zawodowym są na wyciągnięcie ręki. Wśród zodiakalnych Ósemek można spotkać wielu ludzi interesu, którzy doskonale radzą sobie w trudnych sytuacjach. Tam gdzie inni są bezradni, oni radzą sobie wyśmienicie.  Ósemka odnajduje się między innymi w takich zawodach jak prawnik, adwokat, policjant czy wojskowy.

Dziewiątka

Opiekun: Neptun


Podstawową cechą u zodiakalnej Dziewiątki jest zmienność nastroju -nigdy nie wiadomo, czy obdarzy nas uśmiechem, czy niechętnym spojrzeniem. Taka mieszanka powoduje, że dla przyjaciół jest wspaniałomyślna, natomiast dla wrogów bezlitosna. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że pała do nich wręcz fanatyczną nienawiścią. Człowiek Dziewiątka jest bardzo pamiętliwy i za doznane krzywdy będzie się mścił nawet po wielu latach.
Dziewiątka prowadzi rażąco nie uregulowany tryb życia, co nie przeszkadza jej w osiągnięciu sukcesu zawodowego. Jest samodzielna, krytyczna wobec siebie i bardzo wytrwale dąży do celu. Ludzie spod tego znaku mają niestety mniejsze szanse na sukcesy w życiu osobistym.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to