Horoskop galijski

Horoskop galijski jest dziełem druidów, czyli celtyckich kapłanów, którzy mieli rozległą wiedzę na temat gwiazd, przyrody czy leczniczych właściwości roślin. Stworzyli go prawie 2000 lat temu, opierając się na położeniu Słońca wobec Ziemi i szukaniu wspólnych cech drzew i ludzi (np. mocny jak dąb). Według nich każde drzewo jest inne i ma swój charakter. Wystarczy znaleźć datę swojego urodzenia, by dowiedzieć się, czy druidzi mieli rację?

Jabłoń
Urodzeni: 24.12- 01.01 i 25.06 - 04.07
Przeczytaj więcej

Jabłoń jest drzewem, który od wieków był obiektem kultu. W mitologii celtyckiej miało ono dawać schronienie duszom zmarłych. W mitologii greckiej jabłonie rosnące w sadzie nimf Hesperyd rodzą złote jabłka, które dają nieśmiertelność. Natomiast w chrześcijaństwie owoce jabłoni utożsamiane są z grzechem.

Jodła
Urodzeni: 02.01 - 11.01 i 05.07 - 14.07
Przeczytaj więcej

Jodła należy do osób bardzo ambitnych, niezależnych i pracowitych. Zawsze stawia sobie wysoko poprzeczkę, zarówno w życiu zawodowym i osobistym. Tego samego oczekuje od innych. Bardzo poważnie traktuje wszystkie obowiązki, dlatego zawsze można na niej polegać. Pozwala jej to na osiąganie założonych sobie celów.

Wiąz
Urodzeni: 12.01 - 24.01 i 15.07 - 24.07
Przeczytaj więcej

Według horoskopu galijskiego człowiek spod znaku Wiązu obdarzony jest przez naturę pogodnym usposobieniem i dużym poczuciem humoru. Poważnie traktuje znajomych, jest więc przez nich lubiany i bez problemu wybaczają mu oni drobne zmiany nastroju. Nie komplikuje życia innym, za to całą swoją energię poświęca na rozwiązywanie własnych kłopotów.

Cyprys
Urodzeni: 25.01 - 03.02 i 25.07 - 04.08
Przeczytaj więcej

Cyprys rzadko jest karierowiczem i materialistą – żyje raczej skromnie, z dala od błysków fleszy. W miłości jest gwałtowny i niezaspokojony, ma wysokie wymagania, ale również od siebie daje 100%. Jest wiernym kochankiem i przyjacielem.

Topola
Urodzeni: 04.02 - 08.02 i 05.08 - 13.08
Przeczytaj więcej

Topola w miłości długo szuka swojego szczęścia – jest bardzo wrażliwa i uległa, ale swoje emocje skrywa najczęściej pod uśmiechniętą lub obojętną twarzą. Pesymistyczne skłonności oraz wybredność w poszukiwaniu partnera sprawiają, że Topola czasem czuje się samotna i niezadowolona ze swojego życia uczuciowego.

Cedr
Urodzeni: 09.02 - 18.02 i 14.08 - 23.08
Przeczytaj więcej

W przeszłości drewno cedrowe wykorzystywane było między innymi do budowy statków czy w meblarstwie. Ten surowiec posłużył też do budowy  Pierwszej Świątyni Jerozolimskiej  i Świątyni Artemidy w Efezie, która jest jednym z siedmiu cudów świata.

Sosna
Urodzeni: 19.02 - 29.02 i 24.08 - 02.09
Przeczytaj więcej

Sosna to bez wątpienia jedno z najładniejszych i najdumniejszych drzew. Na przestrzeni lat zapewniały ludziom produkty ważne w ich codziennym życiu, dzięki czemu na stałe wpisały się w folklor, kulturę i sztukę wielu społeczeństw – były wykorzystywane między innymi jako symbole religijne, polityczne czy w herbach szlacheckich.

Wierzba
Urodzeni: 01.03 - 10.03 i 03.09 - 12.09
Przeczytaj więcej

Wierzba to drzewo, które rośnie na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Według galijskich druidów, którzy powiązali drzewa z ludzkimi charakterami, Wierzba cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej – kobiety wyróżnia naturalny wdzięk, natomiast mężczyzn niezależny charakter. 

Lipa
Urodzeni: 11.03 - 20.03 i 13.09 - 22.09
Przeczytaj więcej

Długowieczna Lipa to drzewo, które chętnie wykorzystywane jest w kulturze czy polityce. Uchodzi choćby za narodową roślinę Czechów, Słowaków, Słoweńców. W mitologii rzymskiej Lipa poświęcona była bogini Wenus. 

Dąb
Urodzeni: 21.03
Przeczytaj więcej

Dąb jest uważany za króla wszystkich roślin. Od wieków drzewo to było obiektem kultu pierwotnych ludów Europy, a Starożytni Rzymianie i Grecy wierzyli, że jest siedzibą ich najwyższych bóstw – Jowisza i Zeusa. Dąb występuje też na herbach królewskich i rycerskich, emblematach mundurowych czy w nazwach miejscowości.

Leszczyna
Urodzeni: 22.03 - 31.03 i 24.09 - 03.10
Przeczytaj więcej

Osoba urodzona pod znakiem Leszczyny jest postrzegana jako postać o magicznym wdzięku. Potrafi zauroczyć każde towarzystwo, jest skupiskiem pozytywnej energii. 

Jarzębina
Urodzeni: 01.04 - 10.04 i 04.10 - 13.10
Przeczytaj więcej

Jarzębina jest pięknym drzewem, które dodatkowo ma lecznicze właściwości (przy chorobach nerek, wątroby i pęcherzyka żółciowego). Sprawia wrażenie delikatnej, jednak to tylko pozory - Jarzębina jest silna, wytrwała i skutecznie stawia czoła przeciwnościom losu. 

Klon
Urodzeni: 11.04 - 20.04 i 14.10 - 23.10
Przeczytaj więcej

Jeśli mielibyśmy wymienić najbardziej charakterystyczną cechę osób spod znaku Klonu, prawdopodobnie byłaby to oryginalność. Klon zawsze wyróżnia się w tłumie – wyjątkowymi strojami, fryzurą, zainteresowaniami czy podejściem do życia. Ma dobry gust i wszelkie nowości potrafi z dużym dystansem odnieść do swojej osoby.

Orzech
Urodzeni: 21.04 - 30.04 i 24.10 - 02.11
Przeczytaj więcej

Powiedzenie „trudny orzech do zgryzienia” w pełni oddaje pełen sprzeczności charakter osób urodzonych pod tym znakiem. Wewnętrzne kontrasty sprawiają, że Orzech rzadko jest rozumiany i lubiany przez otoczenie. 

Jaśmin
Urodzeni: 01.05 - 14.05 i 03.11 - 11.11
Przeczytaj więcej

Jaśmin jest powszechnie uważany za towarzyską i interesującą osobę. To jednak tylko dobrze maskowana gra pozorów, gdyż jest urodzonym dyplomatą. Potrafi skrywać swoje prawdziwe zamiary lub poglądy, by osiągnąć zamierzony cel, lub po prostu dla własnej wygody. Oblicze Jaśmina jest więc zawsze wesołe i pełne życzliwości, ale też dokładnie przemyślane.  

Kasztan
Urodzeni: 15.05 - 24.05 i 12.11 - 21.11
Przeczytaj więcej

Kasztan zawsze stara się postępować zgodnie z przyjętymi zasadami moralnymi. Poczucie własnej sprawiedliwości wiele dla niego znaczy. Jest przy tym konsekwentny, bezpośredni i szlachetny, co zapewnia mu szacunek i uznanie. W kontaktach międzyludzkich jest kulturalny i szarmancki, ale dla wyrachowanych i dwulicowych ludzi bywa bardzo nieprzyjemny. 

Jesion
Urodzeni: 25.05 - 03.06 i 22.11 - 01.12
Przeczytaj więcej

Urok osobisty cechuje też horoskopowego Jesiona - postrzegany jest jako osoba wesoła i towarzyska. Trzeba się nieco uważniej przyjrzeć jego osobowości, by dojrzeć, że potrafi też być egoistyczny i naginać otoczenie do swoich celów. Jest bardzo ambitny i impulsywny, dlatego to w pewnym stopniu tłumaczy jego samolubne zachowania. 

Grab
Urodzeni: 04.06 - 13.06 i 02.12 - 11.12
Przeczytaj więcej

Przede wszystkim Grab jest egocentrykiem, który nieustannie marzy o wielkich przeżyciach i sławie. Przez to nie dostrzega szczęścia, które towarzyszy mu na co dzień. Jest zbyt wybredny i zapatrzony w marzenia, co nie pozwala osiągnąć mu pełnej satysfakcji. Rzadko obdarza kogoś wielkim uczuciem, więc dokucza mu samotność. Gdy jednak znajdzie wspaniałego partnera i zakocha się z wzajemnością, wtedy jest wierny i uczciwy wobec niego.

Figa
Urodzeni: 14.06 - 23.06 i 12.12 - 22.12
Przeczytaj więcej

Figa do szczęścia najbardziej potrzebuje miłości i poczucia bezpieczeństwa – bez tego nie może się kompletnie odnaleźć. Sama jednak nie zawsze potrafi odwzajemnić uczucie, co przyciąga do niej kłopoty, a nawet cierpienia. 

Brzoza
Urodzeni: 24.06
Przeczytaj więcej

Brzoza, podobnie jak Sosna, Jabłoń czy Dąb, odcisnęła swoje piętno w historii i kulturze. Słowianie wierzyli, że zasadzona przy grobie chroni przed duchami, natomiast według starożytnych Rzymian była między innymi symbolem władzy, miłości i rodziny. 

Buk
Urodzeni: 23.12
Przeczytaj więcej

Buk to drzewo, które reprezentuje piękno i szlachetność. Bardzo dba o swoją powierzchowność, można nawet powiedzieć, że ma na tym punkcie obsesję. Równie dużą uwagę przykłada do pomieszczenia w którym przebywa oraz do ubioru – dobry gust to coś, co charakteryzuje osoby spod znaku Buku.

Oliwka
Urodzeni: 23.09
Przeczytaj więcej

Oliwa w swoim zachowaniu jest taktowna, dyskretna i nie miesza się do cudzych spraw. Można jej powierzyć największą tajemnicę, a w razie kłopotów zawsze pomoże, gdyż jest wrażliwa i ma duże poczucie sprawiedliwości. 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to