Wierzba

Wierzba to drzewo, które rośnie na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Według galijskich druidów, którzy powiązali drzewa z ludzkimi charakterami, Wierzba cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej – kobiety wyróżnia naturalny wdzięk, natomiast mężczyzn niezależny charakter.

W stosunkach z innymi ludźmi Wierzbę cechuje wrażliwość, tolerancja i zrozumienie. Jest delikatna, uczuciowa i ciepła – takie cechy narażają ją jednak na manipulacje i wykorzystywanie ze strony innych. Prawy charakter i uczciwość zaciemniają trochę jej skłonności do niepokoju i zmiennych nastrojów. Zwłaszcza z wiekiem wierzba robi się kapryśna, wymagająca i nerwowa, jednak nadal bardzo pielęgnuje związki rodzinne. Pogodne otoczenie i wsparcie bliskich sprawia, że jest pracowita, dba o finanse i dom. W sprawach uczuciowych jest trochę niepewna co do swoich uczuć, ale od partnera wymaga bardzo wiele w tej kwestii.

Osoba, której w horoskopie celtyckim jest Wierzba, często może pochwalić się dużą intuicją, zmysłem obserwacyjnym i zdolnościami artystycznymi. Wierzba nie pożąda władzy, większą satysfakcję daje jej spokój i brak odpowiedzialności, co może być przyczyną, że wiele spraw nie potrafi doprowadzić do szczęśliwego zakończenia.

Marzeniem każdej wierzby jest piękny dom, w którym czują się one najlepiej. Nie stoi to jednak na przeszkodzie w umiłowaniu podróży i wyjazdów. Duże znaczenie dla Wierzby mają też ładne stroje i biżuterie.

Znani: Alexander Graham Bell, Michał Anioł Buonarroti, Adam Asnyk, Juliusz Słowacki, Stanisław Lem, Bobby Fischer, Ignacy Łukasiewicz, Antonio Vivaldi, Lew Tołstoj, Ryszard Kapuściński, Andrzej Wajda, Hubert Wagner, Kazimierz Górski, Piotr Gruszka, Zbigniew Boniek, Przemysław Saleta, Shaquille O' Neal, Jesse Owens, Waldemar Łysiak, Juliette Binoche, Jon Bon Jovi, Beyoncé Knowles, Charlie Sheen, Borys Szyc, Mariusz Szczygieł, Natalia Kukulska, Kinga Rusin, Jesse James


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to