Orzech

Powiedzenie „trudny orzech do zgryzienia” w pełni oddaje pełen sprzeczności charakter osób urodzonych pod tym znakiem. Wewnętrzne kontrasty sprawiają, że Orzech rzadko jest rozumiany i lubiany przez otoczenie. Trudno, żeby było inaczej, skoro jest zarozumiałym egoistą, bywa agresywny i pedantyczny, a do tego nie zawsze można na niego liczyć. Trzeba jednak pamiętać, że mimo trudnego charakteru orzech potrafi być koleżeński – jeśli tylko przekona się do kogoś i obdarzy zaufaniem. Z pewnością jednak przyjaciel Orzecha musi być dość wyrozumiały wobec jego niektórych wad.

Osoba urodzona pomiędzy 21.IV - 30.IV i 24.X - 2.XI ma też zalety – jest to przede wszystkim ambicja, pracowitość, inteligencja i realizm w podejściu do życia. Umiejętność świetnego analizowania każdej sytuacji i planowania różnych działań sprawia, że  Orzech jest świetnym strategiem. Doskonale sprawdzi się w miejscu, gdzie stawia się na długofalowe zyski. Orzech może więc być doskonałym specjalistą ds. reklamy, trenerem, handlowcem, architektem, prawnikiem czy politykiem.

W miłości, podobnie jak w codziennym życiu, targają nim
sprzeczności – raz jest namiętny i czuły, innym razem zdystansowany. Do wahań nastroju dodać trzeba wysokie oczekiwania wobec partnera i zazdrość. Niełatwo z nim żyć w związku, ale każdy jest inny – dlatego również orzech wzbudza swoim temperamentem ciekawość u płci przeciwnej.

Znani: Krzysztof Kolumb, Kazimierz III Wielki, Immanuel Kant, Pablo Picasso, William Szekspir, Eugene Delacroix, Zbigniew Herbert, Winona Ryder, Katarzyna II, Elżbieta II, Ella Fitzgerald, Niccolo Paganini, Fiodor Dostojewski, Stefan Żeromski, Renée Zellweger, Al Pacino, Johan Cruyff, Tim Duncan, Agnieszka Kotulanka


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to