Lipa

Długowieczna Lipa to drzewo, które chętnie wykorzystywane jest w kulturze czy polityce. Uchodzi choćby za narodową roślinę Czechów, Słowaków, Słoweńców. W mitologii rzymskiej Lipa poświęcona była bogini Wenus.

Mimo upływu lat, Lipa nadal cieszy się powodzeniem. Można nawet napisać, że jest niczym wino – im starsza, tym lepsza. Być może na jej dobrą formę wpływa fakt, że jest niekonfliktowa i nie traci zdrowia na niepotrzebne spory. W swoim postępowaniu jest uczciwa, szczera i prostolinijna, lubi poświęcać się dla innych, zwłaszcza dla rodziny i przyjaciół.

Jej życie toczy się spokojnym rytmem, na co wpływ ma niestety niezbyt wielka ambicja. Przekłada się ona na brak życiowych wyzwań i zadowalanie się byle czym. Ta gorsza strona charakteru Lipy, to także zazdrość, lenistwo i brak wytrwałości. Z tego powodu nie zawsze udaje się jej osiągnąć zamierzony cel, mimo dużej inteligencji. Ma również skłonność do niegroźnych i niezrozumiałych przez innych dziwactw. Czasami bywa też zbyt naiwna, dlatego łatwo ją oszukać i wprowadzić w błąd. Lipa jednak uczy się na własnych błędach, dlatego nie daje się nabrać drugi raz na tą samą „sztuczkę”. Z upływem lat cechuje je też coraz większa rezerwa w kontaktach towarzyskich.

Długo szuka miłości, czasem nawet bezskutecznie, ale gdy już znajdzie swoją bratnią duszę, jest najwspanialszym partnerem.

Lipa zazwyczaj nie narzeka na zdrowie, ale w późniejszym wieku powinna uważać na nadwagę i wysokie ciśnienie.

Znani:: Albert Einstein, Marco Polo, Jan Lechoń, Gabriel Narutowicz, Józef Bem, Julian Tuwim, Irena Kwiatkowska, Auguste Renoir, Stephen King, Herbert George Wells, Marco Polo, Stanisław Poniatowski, Tommy Lee Jones, Andrzej Grabowski, Tomasz Knapik, B.B. King, Wacław Kuchar, Katie Melua, Jerzy Połomski, Jeremy Irons, Peja


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to