Jabłoń

Jabłoń jest drzewem, który od wieków był obiektem kultu. W mitologii celtyckiej miało ono dawać schronienie duszom zmarłych. W mitologii greckiej jabłonie rosnące w sadzie nimf Hesperyd rodzą złote jabłka, które dają nieśmiertelność. Natomiast w chrześcijaństwie owoce jabłoni utożsamiane są z grzechem.

Także według celtyckich druidów drzewo to jest niezwykle magnetyczną rośliną. Sylwetkę Jabłoni charakteryzuje delikatna budowa i wdzięczny wygląd – ten urok osobisty towarzyszyć jej będzie do końca życia. Często bywa roztargniona, żyje dniem dzisiejszym i nie zastanawia się nad jutrem. Pociągają ją sprawy oderwane od codzienności, dlatego też Jabłoń uważana jest za niezwykle ciekawą i spontaniczną osobowość.

Jabłoń do późnego wieku cieszy się powodzeniem u płci przeciwnej. To nie tylko zasługa wdzięku, przyjaznych i szczerych uczuć, ale też gotowości do przeżycia wielkiego uczucia, a nawet flirtów i przygód erotycznych. Jabłoń żyje zgodnie z zasadą „Carpe Diem”, celebruje każdy dzień, nie myśli o konsekwencjach spontanicznie podejmowanych decyzji. Jest ciekawa świata, fascynują ją ludzie, często ze wzajemnością. Umie rozbawić każde towarzystwo, ma wielu przyjaciół i znajomych, wybiera ich jednak z największą starannością.

Z czasem beztroski tryb życia przysparza Jabłoni coraz więcej problemów, dlatego najlepszym rozwiązaniem dla niej jest znalezienie szczęścia w małżeństwie i rezygnacja z poszukiwania ryzykownych przygód. Wtedy całkowicie poświęca się rodzinie i z roztargnionego lekkoducha zmienia się w domatorkę.

U Jabłoni uczucia górują nad instynktami. Chętnie pomaga innym, zwłaszcza osobom słabszym, którym nie wiedzie się w życiu zbyt dobrze. Ta wrodzona dobroć i sympatia, a także brak wyrachowania sprawia, że ufność Jabłoni często bywa bezlitośnie wykorzystywana.

Jabłoń nie tylko lubi pomagać innym i troszczyć się o słabszych, ale dużą wagę przykłada też do nauki. Wiedza to jeden z najważniejszych elementów jej egzystencji, dlatego chętnie zdobywa nowe umiejętności i informacje.

Znane osoby w znaku Jabłoni: Zygmunt I Stary, Henryk VIII Tudor, Adam Mickiewicz, Wisława Szymborska, George Orwell, Diana Spencer, Sławomir Mrożek, Peter Paul Rubens, Miron Białoszewski, Franz Kafka, Stefan Jaracz, Zbigniew Nienacki, Jean Jacques Rousseau, Antoine de Saint-Exupéry, Mike Tyson, Gordon Banks, Berti Vogts, Tiger Woods, Michael Phelps, Dan Aykroyd, Val Kilmer, Bogusław Linda, Tobey Maguire, Ricky Martin


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to