Figa

Według galijskich druidów Figa jest znakiem, który cechuje osoby sentymentalne i uczuciowe.

Figa do szczęścia najbardziej potrzebuje miłości i poczucia bezpieczeństwa – bez tego nie może się kompletnie odnaleźć. Sama jednak nie zawsze potrafi odwzajemnić uczucie, co przyciąga do niej kłopoty, a nawet cierpienia.

Trzeba pamiętać, że Figa jest raczej dziwną osobą, która ma swoje zdanie, nie znosi przegrywać czy mylić się, nawet w najdrobniejszych sprawach. Z drugiej strony, nie boi się wstawić za słabszymi, jest szczodra, życzliwa i potrafi zaszczepić optymizm w innych ludziach. Jest pogodnym typem człowieka, czasami nawet nieco niefrasobliwym, nie można jej jednak odmówić inteligencji. Dziwi więc w tej sytuacji fakt, że często zadowala się niezbyt wyszukanym towarzystwem.

Figa jest bardzo serdeczna dla zwierząt i dzieci, kocha kontakt z naturą. Zdecydowanie lepiej czuje się w otoczeniu lasów czy nad jeziorem niż w wielkim zatłoczonym mieście. Lubi podróżować i poznawać nowych ludzi – ta ufność i łatwowierność może jej jednak przysporzyć kłopotów.

Figa nie należą do osób, które lubią brać na siebie odpowiedzialność czy pracować pod presją czasu. Dryfuje raczej w stronę wygodnictwa i rozsądnego oszczędzania sił. Nie potrafi zbyt długo zajmować się jedną sprawą, oczekuje natychmiastowych efektów i sukcesów, które w mało której dziedzinie życia przychodzą od razu. Podobnie jest w miłości – Figa nie zawsze potrafi odnaleźć swoje szczęście i często zmienia partnerów. Jak większość z nas, pragnie założyć dom i rodzinę, choć rzadko zdaje się na romantyczne i pełne namiętności uniesienia. Jest za to wesoła i zawsze rozbawi każde towarzystwo. Trzeba jednak obdarzać ją komplementami, by Figa poczuła, że jest doceniona i lubiana. W innym przypadku może to spowodować u niej mniejszą pewność siebie lub nawet stany depresyjne.

Znani: Zygmunt III Waza, Aleksander Fredro, Papież Franciszek (Jorge Mario Bergoglio), Nostradamus, Władysław Broniewski, Manny Pacquiao, Otylia Jędrzejczak, Feliks Stamm, Anna Maria Jopek, Mirosław Baka, Steven Spielberg, Józef Stalin, Danny Aiello, Wojciech Gąssowski, Nicole Kidman, Jamie Foxx, Ewa Gawryluk


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to