Dąb

Dąb jest uważany za króla wszystkich roślin. Od wieków drzewo to było obiektem kultu pierwotnych ludów Europy, a Starożytni Rzymianie i Grecy wierzyli, że jest siedzibą ich najwyższych bóstw – Jowisza i Zeusa. Dąb występuje też na herbach królewskich i rycerskich, emblematach mundurowych czy w nazwach miejscowości.

Długowieczność i okazały wygląd tych drzew powodują że są one symbolem siły, szlachetności i sławy. Według horoskopu galijskiego te cechy znakomicie oddają charakter osób urodzonych 21 marca, czyli podczas zrównania wiosennego.

Największym atutem każdego dębu jest siła, zarówno jeśli chodzi o osobowość, jak i kondycję fizyczną. Nawet panie są dobrze zbudowane i nie potrzebują ochrony , a często są silniejsze nawet niż mężczyźni spod innych znaków. Dąb jest świadom swojej siły, dlatego przekłada się ona również na odwagę, nieustępliwość, dumę i wytrwałość. To pozwala mu stawać w obronie słabszych, ale też twardo bronić swoich racji w dyskusji. Szanuje jednak wolność i poglądy innych osób.

Dobra tężyzna fizyczna oznacza, że rzadko choruje i nie musi zbyt często chodzić do lekarza, których nie znosi. Uważa to bowiem za przejaw słabości.

Warto wiedzieć, że Dąb sprawdza się na kierowniczych stanowiskach. Pomaga mu w tym szacunek, jakim cieszy się w społeczeństwie. Każdy liczy się z jego opinią, nawet wrogowie. Jako szef potrafi podejmować trudne decyzje, ale jest przy tym sprawiedliwy. Osoby urodzone pod tym znakiem świetnie sprawdzą się w takich dziedzinach, jak nauka, wojsko, służby mundurowe, biznes czy sport.

Jednym z najsłabszych punktów u osób urodzonych pod znakiem Dębu jest wierność, a raczej jej brak. Choć na co dzień postępuje według zasad, to w miłości często zdarza mu się łamać najważniejszą z nich. Romanse i zdrady mogą całkowicie zniszczyć nawet największe autorytety wśród dębów, gdyż pozbawiają ich dumy i szlachetności. Taki wizerunek bardzo kłóci się bowiem z wizją statecznego ojca i męża. Na szczęście z upływem lat Dąb częściej się kontroluje i postępuje z większą rozwagą.

Znani: Jan Sebastian Bach, Benito Juarez, Ayrton Senna, Lothar Matthäus, Matthew Broderick, Ronald Koeman, DJ Premier

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to