Dąb

Dąb jest uważany za króla wszystkich roślin. Od wieków drzewo to było obiektem kultu pierwotnych ludów Europy, a Starożytni Rzymianie i Grecy wierzyli, że jest siedzibą ich najwyższych bóstw – Jowisza i Zeusa. Dąb występuje też na herbach królewskich i rycerskich, emblematach mundurowych czy w nazwach miejscowości.

Długowieczność i okazały wygląd tych drzew powodują że są one symbolem siły, szlachetności i sławy. Według horoskopu galijskiego te cechy znakomicie oddają charakter osób urodzonych 21 marca, czyli podczas zrównania wiosennego.

Największym atutem każdego dębu jest siła, zarówno jeśli chodzi o osobowość, jak i kondycję fizyczną. Nawet panie są dobrze zbudowane i nie potrzebują ochrony , a często są silniejsze nawet niż mężczyźni spod innych znaków. Dąb jest świadom swojej siły, dlatego przekłada się ona również na odwagę, nieustępliwość, dumę i wytrwałość. To pozwala mu stawać w obronie słabszych, ale też twardo bronić swoich racji w dyskusji. Szanuje jednak wolność i poglądy innych osób.

Dobra tężyzna fizyczna oznacza, że rzadko choruje i nie musi zbyt często chodzić do lekarza, których nie znosi. Uważa to bowiem za przejaw słabości.

Warto wiedzieć, że Dąb sprawdza się na kierowniczych stanowiskach. Pomaga mu w tym szacunek, jakim cieszy się w społeczeństwie. Każdy liczy się z jego opinią, nawet wrogowie. Jako szef potrafi podejmować trudne decyzje, ale jest przy tym sprawiedliwy. Osoby urodzone pod tym znakiem świetnie sprawdzą się w takich dziedzinach, jak nauka, wojsko, służby mundurowe, biznes czy sport.

Jednym z najsłabszych punktów u osób urodzonych pod znakiem Dębu jest wierność, a raczej jej brak. Choć na co dzień postępuje według zasad, to w miłości często zdarza mu się łamać najważniejszą z nich. Romanse i zdrady mogą całkowicie zniszczyć nawet największe autorytety wśród dębów, gdyż pozbawiają ich dumy i szlachetności. Taki wizerunek bardzo kłóci się bowiem z wizją statecznego ojca i męża. Na szczęście z upływem lat Dąb częściej się kontroluje i postępuje z większą rozwagą.

Znani: Jan Sebastian Bach, Benito Juarez, Ayrton Senna, Lothar Matthäus, Matthew Broderick, Ronald Koeman, DJ Premier


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to