Cedr

W przeszłości drewno cedrowe wykorzystywane było między innymi do budowy statków czy w meblarstwie. Ten surowiec posłużył też do budowy  Pierwszej Świątyni Jerozolimskiej  i Świątyni Artemidy w Efezie, która jest jednym z siedmiu cudów świata.

Cedr jest podziwiany przez innych za rzadką i rasową urodę, którą podkreślają zazwyczaj dobre warunki fizyczne – jest silny, rosły i solidny. Te cechy zapewniają mu pewność siebie i zdecydowanie, dzięki czemu nie boi się wyzwań i potrafi przystosować do każdych warunków. Jest zdolny, pracowity więc niemal zawsze osiąga zamierzony cel. 

Człowiek, który jest odpowiednikiem Cedru, lubi imponować i patrzeć na innych z wyższością. Jest przekonany o swojej wartości i nawet największe kłopoty nie są w stanie go załamać. Przeciwstawianie się trudnościom mobilizuje go i wyzwala energię do dalszych działań. To urodzony przywódca – odważny, wytrzymały na trudy i niedogodności, potrafiący postawić na swoim.

Marzeniem, a zarazem celem Cedru jest zapewnienie maksymalnego komfortu dla siebie i najbliższych. Zanim jednak znajdzie odpowiedniego dla siebie partnera, minie trochę czasu, gdyż jest bardzo wybredny.

Cedr uwielbia podróżować i żywo interesuje się różnymi obyczajami.  Większość przedstawicieli tego znaku posiada zdolności lingwistyczne. Jest interesującym i dowcipnym rozmówcą, który zabawi każde towarzystwo, z łatwością porusza się też w kręgach osób mało sobie znanych. Cedr jest też gościnny, choć nie trwa to długo, podobnie jak chęć niesienia pomocy innym.

Znani:  Galileusz, Jan III Sobieski, Bolesław III Krzywousty, Napoleon Bonaparte, Aleksander VII, Charles Bukowski, Jan Brzechwa, Bolesław Prus, Czesław Niemen, Anna German, Robert De Niro, Burt Reynolds, Jennifer Aniston, Jane Seymour, Ben Affleck,  Beata Tyszkiewicz, Steve Martin, Magic Johnson, Bill Russell, Kevin Keegan


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to