Brzoza

Brzoza, podobnie jak Sosna, Jabłoń czy Dąb, odcisnęła swoje piętno w historii i kulturze. Słowianie wierzyli, że zasadzona przy grobie chroni przed duchami, natomiast według starożytnych Rzymian była między innymi symbolem władzy, miłości i rodziny.


Brzoza należy do najpiękniejszych drzew – jest delikatna i elegancka. Osoby urodzone pod znakiem Brzozy od najmłodszych lat skupiają na sobie uwagę otoczenia, cieszą się dobrym gustem i szacunkiem. Ludzie chętnie ogrzewają się w blasku jej urody, co może ją nawet trochę onieśmielać, gdyż daleka jest od snobizmu, zazdrości i pychy. Jej łagodny charakter zdecydowanie bardziej oddają takie cechy, jak fantazja, intuicja i zadowolenie z życia. Bardzo ostrożnie wydaje swoje opinie, zwłaszcza takie, które mogą kogoś urazić – dlatego ma niewielu wrogów i jest powszechnie lubiana. Sama też obdarza sympatią - nie tylko ludzi, ale i zwierzęta. Dzięki wrodzonej życzliwości potrafi się dostosować do każdej sytuacji życiowej.

Również w sferze uczuciowej Brzoza pozostaje elegancka i wierna zasadom. Mimo, że miłości nie przeżywa zbyt burzliwie, to bardzo stara się zadowolić swojego partnera. Rzadko żałuje swojego wyboru, gdyż obce są jej takie uczucia jak zazdrość czy gniew, które najczęściej niszczą związki.

Delikatność i wrodzone piękno znajduje swoje odzwierciedlenie w artystycznej duszy Brzozy – kocha kontakt z przyrodą, muzykę czy dobrą literaturę. Inteligencja i wyobraźnia stwarzają jej wszechstronne możliwości, które jednak rzadko wykorzystuje w pełni. Po prostu nie ma zbyt wielkich ambicji, odpowiada jej spokojny żywot w gronie rodziny.

Znani: święty Jan Chrzciciel, Jan Guttenberg, Jan Matejko, Henryk Wieniawski, Ernest Hemingway. Helena Vondráčková, Paweł Kukiz, Lionel Messi


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to