Wąż

Do dzisiaj opisano ponad 3000 gatunków węży, z czego szacuje się, że 10-25% z nich jest jadowitych. Dodajmy, że te gady połykają swoje ofiary w całości, nawet gdy jest ona większa od samego węża. Polakom wypada się więc cieszyć, że z naprawdę groźnymi wężami mają do czynienia tylko w ogrodzie zoologicznym.

W mitologii greckiej i rzymskiej wąż był czczony jako jedno z bóstw, jednak „najsłynniejszy” gad wywodzi się ze Starego Testamentu. Przebiegły, przedstawiany jako symbol zła i pokusy. To on nakłonił biblijną Ewę do zerwania i zjedzenia  zakazanego owocu. A jak wygląda człowiek Wąż według horoskopu chińskiego?

Według chińskiego zodiaku, Wąż jest inteligentny, przenikliwy i przewidujący. Potrafi nie tylko rozszyfrować cudze zamiary, ale i niedaleką przyszłość. Nie oznacza to, że ma nadprzyrodzone moce, po prostu dedukcja jest jego bardzo mocną stroną.

Jeśli chodzi o cechy zewnętrzne, to jedna rzecz od razu rzuca się w oczy – elegancja i zamiłowanie do gustownych i modnych strojów. Zodiakalny Wąż nie żałuje pieniędzy na ubrania, to zdecydowanie jego słabość.

Charakterystyczną cechą Węża jest jego skłonność do „filozofowania”. Stara się jak najlepiej wykorzystywać swoją mądrość, rzadko traci czas na bezcelowe zajęcia czy pozbawione sensu rozmowy i rozrywki. Potrafi wyjść nawet w połowie filmu z kina, jeśli jest to słabej jakości obraz, niespełniający jego oczekiwań. Nie trzeba dodawać, że wszelkie opery mydlane, reality show czy telenowele z góry są u niego na straconej pozycji. Czas woli przeznaczyć na rozmyślania nad sprawami wielkiej wagi czy nad sensem życia. Dobra lektura jest oczywiście uzupełniłem tych rozterek, dlatego podobnie jak na markową odzież, nigdy nie żałuje pieniędzy na książki.

Życie Węża jest szczęśliwe, bez problemu robi karierę zawodową i ma talent do pomnażania pieniędzy. Rozsądnie dysponuje posiadaną gotówką i nie ma problemu z zapewnieniem rodzinie i dzieciom życia na poziomie. Gdy osiągnie już dobrobyt znacznie mniej czasu poświęca na pracę i planowanie przyszłości. Przesadą byłoby stwierdzenie, że to lenistwo czy brak ambicji, Wąż po prostu wykorzystuje ten czas, by cieszyć się życiem

W sprawach miłosnych człowiek Wąż pragnie mieć wszystko dla siebie, mocno się angażuje w związki. To wzbudza w nim ogromne pokłady zazdrości, przez co utrudnia nieco życie innym.


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to