Tygrys

Tygrys to jeden z największych drapieżników lądowych, wielkością ustępujący tylko niedźwiedziowi.  W większej części Azji uważany nawet za króla dżungli, gdyż pasy na jego głowie układają się w chiński znak oznaczający króla. To urodzony zabójca, w świecie ludzi można by go porównać do dobrze wyszkolonego żołnierza – doskonale biega, skacze i pływa. Poluje zazwyczaj samotnie, gdy to robi, jego cel nie ma żadnych szans. Zawsze budził grozę, a wśród ludzi stal się obiektem polowań  -z chęci zysku, sławy czy w odwecie za szkody dla ludzi i zwierząt hodowlanych.  Obecnie największa dzika populacja żyje w Indiach, w niektórych regionach tego kraju tygrysy są uważane za zwierzęta święte.

W kulturze i mitologii Dalekiego Wschodu Tygrys podziwiany jest za piękno, odwagę, wojowniczość, ale i za krwiożerczość czy gniew. To potężne zwierzę jest też chętnie przedstawiane we współczesnym filmie, literaturze czy sporcie. Trzeba przyznać że wizerunek tygrysa w pełni się zgadza z charakterem człowieka urodzonego pod tym znakiem. Zodiakalny Tygrys jest więc apodyktyczny i często narzuca swoje zdanie. Bez wątpienia jest urodzonym przywódcą nieznoszącym sprzeciwu i nieposłuszeństwa. Potrafi porwać za sobą ludzi i zdobyć ich zaufanie, choćby tym, że bierze na siebie ryzyko w różnych sprawach. Wie jak przeciwstawić się władzy i zwierzchnikom, nigdy nie daje narzucić sobie czyjejś woli.

Przy takiej bojowniczej naturze zdarza mu się podejmować nieprzemyślane decyzje, pod wpływem impulsu. Ta porywczość i gwałtowność nieraz sprowadza na niego kłopoty. Ma jednak wsparcie oddanych przyjaciół, którzy wskoczą za nim w ogień.

Czy Tygrys może odnieść sukces w życiu zawodowym? Jak najbardziej tak, musi tylko dokonywać chłodnej analizy, zamiast działać bez zastanowienia. Człowiek spod tego znaku jest uparty, determinacji w dążeniu do sukcesu na pewno mu nie zabraknie. Doskonale sprawdzi się w biznesie, sporcie czy zawodach związanych z ryzykiem, jak policjant, wojskowy, kaskader czy strażak. Niebezpieczeństwo napędza Tygrysa do kolejnych działań i wyzwala w nim pozytywną energię. Każdemu Tygrysowi warto polecić więc skok ze spadochronem, czy na bungee – dobra zabawa gwarantowana.

Gwałtowna i apodyktyczna natura Tygrysa jest oczywiście przyczyną wielu sprzeczek czy nawet rękoczynów. Dlatego warto uważać na to co się mówi w obecności Tygrysa, gdyż jest on bardzo kłótliwy.

W miłości jest namiętnym kochankiem. Bardzo mocno się angażuje i oddaje bez reszty, nawet jeśli jest to chwilowe zauroczenie. Trzeba jednak wiedzieć, że te zdarzają mu się zbyt często…


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to