Szczur

Szczur jak mało który gryzoń dostarcza ludziom zmartwień i koszmarów. Strach przed tym niedużym przecież stworzeniem jest dla niektórych niezwykle paraliżujący, i z pewnością nie pocieszy ich fakt, że na całym świecie żyje 50 gatunków tego gryzonia z rodziny myszowatych. W kulturze europejskiej cieszy się złą sławą już od setek lat, kiedy podejrzewano go o roznoszenie dżumy i innych plag. Szczur jest szkodnikiem, to nie ulega wątpliwości – niszczy żywność i zbiory rolne oraz przenosi zarazki. Szczur to także pogardliwa nazwa dla szpiega czy osoby donoszącej na znajomych. Zupełnie inaczej jednak Szczura postrzegają Hindusi czy Chińczycy, którzy uważają go za inteligentne zwierzę przynoszące mieszkańcom szczęście i sukces. W indyjskim mieście Radżastan znajduje się nawet świątynia bogini Karni Mata zamieszkiwana przez święte szczury.

W horoskopie chińskim znak Szczura jest pierwszym znakiem zodiaku. Człowiek Szczur obdarzony jest nadzwyczajną inteligencją, bystrość umysłu i dokładność to jego największe atuty. Niestety, nie wykorzystuje tego daru w 100%, ponieważ brak konsekwencji i determinacji przeszkadza mu w pogłębianiu wiedzy. Wciąż ma też wewnętrzne problemy, jest nerwowy i niespokojny. Nie ma jednak obaw, by Szczur nie poradził sobie w życiu – jego zaradność oraz umiejętność obserwacji zapewniają mu dobrą pozycję. Jako przykład można podać zamiłowanie do życia towarzyskiego – dla  Szczura to nie tylko czas zabawy, ale i sposób na poznanie plotek, wpadek czy nawet skandali różnych ludzi. W sytuacji podbramkowej nie zawaha się użyć usłyszanych informacji, ale na ogół jest szczery i uczciwy. Nie szuka na siłę wrogów, dlatego też nie warto z nim zadzierać, gdyż jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem.

Człowiek Szczur niechętnie odmawia sobie przyjemności, nawet gdy nie ma pieniędzy. Zdarza mu się więc zapożyczać, ale zodiakalny Szczur powinien przede wszystkim uważać na gry hazardowe, gdyż jest to jego słaba strona. W grę wchodzi nie tylko kasyno, ale i zdrapki, zakłady bukmacherskie czy konkursy telefoniczne.

W miłości jest sentymentalny, lubi obdarzać partnera drogimi prezentami.


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to