Smok

Można sobie tylko wyobrażać, jak wyglądałoby życie ludzi, gdyby Smok był prawdziwym zwierzęciem, a nie tylko fikcyjnym stworzeniem. Olbrzymi latający gad w licznych mitach i legendach występuje jako ziejący ogniem potwór, często strzegący skarbów i cennych artefaktów. Jeśli dodać do tego dużą inteligencję i umiejętność posługiwania się magią, to trudno byłoby znaleźć sposób na powstrzymanie jego ataku.

Smok jest obecny od wieków w fantazjach ludzi, a jego wizerunek wielokrotnie przenoszono do kultury masowej, filmu, literatury czy gier komputerowych. W Polsce najpopularniejszy jest oczywiście Smok Wawelski, ale w tym miejscu warto wspomnieć o smoku chińskim. Zazwyczaj przedstawiany jest jako długie stworzenie z wielkimi szponami, przypominające trochę węża. W folklorze i sztuce Chin od dawna jest silnie zakorzenionym symbolem mocy przynoszącym szczęście. Czas więc przekonać się, jaki charakter ma człowiek Smok według chińskiego zodiaku.

Osoba spod znaku Smoka jest bezpośrednia i pełna energii, niemal zawsze w dobrym humorze. Pogoda ducha pomaga mu w realizowaniu swoich celów. Wszystko co robi, pragnie doprowadzić do perfekcji. Jego systematyczność i pracowitość jest pożądanym atrybutem przez duże firmy, nie ma więc problemów z zatrudnieniem i pieniędzmi. Jest wymagający wobec siebie i innych, ale nie skąpi też pochwał i nagród, jeśli uważa że są zasłużone. Należy zresztą do ludzi, którzy często wyrażają swoje zdanie i chętnie rozmawiają na każdy temat. Jest ciekawym rozmówcą, ale też drażliwym, zwłaszcza w przypadku uwag na swój temat. Ta drobna wada nie przysłania jednak jego atutów, dlatego jest ceniony i lubiany przez otoczenie. Smok potrafi doradzić i rzadko się myli w swoich osądach. Warto więc skorzystać z jego rady, jeśli mamy tylko taką możliwość.

Choć wygląd Smoka na to nie wskazuje, to cieszy się on bardzo dużym powodzeniem u płci przeciwnej. To być może w pewnym stopniu wpływa na to, że wśród nich jest wielu kawalerów i panien – po prostu korzystają z życia i nie dążą za wszelką cenę do ustatkowania się. Bardziej jednak jest to spowodowane tym, że Smok choć sam bywa gorąco kochany, nie angażuje się zbyt poważnie. Uczucia nie interesują go bardziej niż inne aspekty codziennego życia, nawet gdy jest w związku małżeńskim. Obojętność może być nawet przyczyną nieporozumień, ale człowiek Smok nie martwi się nimi specjalnie.


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to