Koza

Osoba urodzona pod tym znakiem jest pełna wdzięku, ma talent artystyczny, kocha przyrodę i chętnie przebywa na łonie natury. To pozytywne cechy zodiakalnej Kozy, jednak jest też druga strona medalu – wrodzony pesymizm. Już od najmłodszych lat Koza martwi się z byle powodu, wymyśla czarne scenariusze, do tego jest kapryśna. Czasami można wręcz odnieść wrażenie, że byłaby idealnym członkiem filmowej „Rodziny Adamsów”. Jeśli więc otoczenie odsuwa się od Kozy, to przeważnie z winy jej „grobowego” nastroju.

Lęk i brak pewności siebie przeszkadza jej w osiąganiu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Zamiast odważnie podjąć decyzję, pyta o rady wszystkich  krewnych i znajomych, co powoduje w jej głowie prawdziwy „mętlik”. Ubolewa wtedy nad własną bezradnością, skarży się i narzeka. Przyjaciel Kozy musi więc koniecznie posiadać jedną ważną cechę – cierpliwość. Pomijając pesymizm, Koza jest jednak naprawdę dobrym kompanem – lojalnym, dyskretnym i pomocnym.

W miłości osoba scharakteryzowana jako zodiakalna Koza potrzebuje swojego przeciwieństwa, czyli kogoś energicznego, silnego i optymistycznie nastawionego do życia. Partner jest jej oparciem, przy nim czuje się o wiele bezpieczniej. Oddaje mu całkowicie władzę w związku, sama bowiem nie lubi podejmować decyzji. Czasami Koza zawiera małżeństwo z rozsądku, powodem tego mogą być też pieniądze.

Reasumując, Koza „czarno to widzi”, nie ma ani silnej woli, ani własnego zdania. Paradoksalnie, jej życie przebiega jednak spokojnie, bez przykrych niespodzianek i kłopotów, które często sobie wyobraża. Dużo też zależy od towarzystwa w jakim przebywa – jeśli są w nim weseli ludzie, którzy cały czas się wygłupiają, to i ten nastrój udzieli się w końcu Kozie.


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to