Kot

Kot to obok psa najpopularniejszy przyjaciel ludzi. Od wieków jest bohaterem baśni i mitów, a w starożytnym Egipcie uznawany był nawet za zwierzę święte. Natomiast w średniowiecznej Europie stosunek do kota był nieco inny, kojarzono je bowiem z czarownicami, podobnie w Japonii. Dziś o tych wierzeniach przypomina czarny kot, który pojawia się na naszej drodze – przesądy te przez niektórych nadal uważane są za prawdziwe.

Wizerunek tego tajemniczego zwierzęcia wielokrotnie na przestrzeni wieków był wykorzystywany w literaturze – wystarczy przytoczyć baśń „Kot w butach” czy musical „Cats”. W „Kraju Kwitnącej Wiśni” jest najpopularniejszą maskotką.

Jak w swoim horoskopie człowieka Kota postrzegają Chińczycy?

Powiedzenie, że Kot zawsze spadnie na cztery łapy idealnie pasuje do zodiakalnych przedstawicieli tego gatunku. Choć życie nie szczędzi mu przygód i niespodziewanych sytuacji, to on i tak zawsze sobie poradzi i wyjdzie bez szwanku. Szczęście w życiu przekłada się na odwagę – kot mężnie znosi wszystkie przeciwności losu i nie załamuje się porażkami. Pomaga mu w tym sympatyczny sposób bycia, łagodność oraz ogromna cierpliwość przy robieniu nawet najtrudniejszych interesów. Wspomniane szczęście sprzyja mu także w sprawach finansowych – nie tylko umie zarobić, ale i nie stracić zarobionych pieniędzy. Idealnie potrafi wyważyć granicę pomiędzy rozrzutnością a skąpstwem.

Na jego korzyść działa też to, że z łatwością przychodzi mu przyswajanie wiedzy i nowych informacji.

W stosunku do innych ludzi Kot jest życzliwy i bardzo pomocny, chętnie doradzi w każdej sprawie. Osoba, która mu pomogła, na pewno może liczyć na rewanż z jego strony. Ma dobrą pamięć do uroczystości rodzinnych i ważnych świąt  zaprzyjaźnionych osób. Zadzwoni z gratulacjami gdy zdasz egzamin lub urodzi Ci się potomek, ale także wtedy gdy rozstaniesz się z partnerem czy stracisz pracę.

Bardzo kocha swoje dzieci i rodzinę, którą nieustannie rozpieszcza. To ich czuły punkt, pragną bowiem zapewnić ukochanym osobom jak najlepsze warunki. W miłości wykazuje się dużym temperamentem, czyli oprócz gorącego uczucia i wierności cechuje go też zazdrość.


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to