Koń

Konie to być może najszlachetniejsze zwierzęta ze wszystkich znanych gatunków. Podobnie jak psy i koty, od lat związane są z ludźmi. To piękne i dostojne stworzenie jest jednym z dwunastu zwierząt w horoskopie chińskim.

Według chińskiego zodiaku Koń bardzo dba o swój wygląd zewnętrzny – lubi wyglądać elegancko i szykownie, wywierać wrażenie na otoczeniu. Trzeba przyznać że udaje mu się to znakomicie, ponieważ jest pełen wdzięku i tylko szuka okazji, by się pokazać i zbierać komplementy. Jest trochę jak muzyk czy aktor w teatrze – uznanie publiczności i oklaski działają na niego budująco i dają energię. Łatwo się domyślić, że Koń jest w takiej sytuacji niemal etatowym bywalcem najróżniejszych imprez, balów czy wydarzeń kulturalnych. Warto podkreślić, że w towarzystwie Koń nie tylko błyszczy wyglądem czy modnym ubiorem, ale jest też wesołym rozmówcą, obdarzonym refleksem i dowcipem, w razie potrzeby także ciętą ripostą.

Zodiakalny Koń jest ambitny, można nawet stwierdzić, że zdarza mu się "iść po trupach do celu". Najważniejsze jest dla niego własne dobro, więc nie zważa na nikogo po drodze. Choć jest egoistyczny i samolubny, to zdarza mu się też pomagać innym bezinteresownie. Gdy zainteresuje się czyimś problemem czy trudną do załatwienia sprawą, poświęca jej całą energię i zazwyczaj potrafi doprowadzić wszystko do pomyślnego końca. W swoim postępowaniu jest niezależny, rzadko słucha czyichś rad, za to zawsze broni swojej opinii. W efekcie często wychodzi na tym lepiej niż sam mógłby przypuszczać. Osiąga w życiu sukcesy, nie ma problemu z zapewnieniem sobie i rodzinie dobrych warunków życiowych. Stąd też ma fundusze na drogie stroje i kosmetyki, które tak lubi.

W miłości Koń jest bardzo łagodny wobec ukochanej osoby, zapomina o egoizmie i chęci rządzenia. Niestety, nie na długo... gdyż po pewnym czasie wracają myśli o codziennych sprawach, które Koń zamierza zakończyć i osiągnąć materialne korzyści.


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to