Kogut

Kogut to bez wątpienia jedno z najzadziorniejszych zwierząt, chętnie wykorzystywane w kreskówkach. Czy animowany wizerunek tych bohaterów zgadza się z chińskim zodiakiem opisującym Koguta?

Tak naprawdę szybko uzyskamy odpowiedź na to pytanie, bowiem Kogut jest bezkompromisowym ekscentrykiem, który szczerze i dość agresywnie przedstawia swoje przekonania. Ta szczerość jest zdecydowanie przesadzona - Kogut lubi powiedzieć nawet rzeczy, które taktowniej byłoby przemilczeć. Mówi wszystkim co o nich myśli bez względu na konsekwencje, można nawet odnieść wrażenie, że życiowym celem niektórych Kogutów jest lekceważenie i obrażanie innych. Nie trzeba chyba dodawać, że czuje się lepszy od innych i często się wywyższa, nawet bez wyraźnego powodu. Być może to efekt chęci zwrócenia na siebie uwagi, jakichś wewnętrznych problemów?

Jako silna jednostka, Kogut przyciąga innych ludzi – w jego towarzystwie możemy czuć się bezpiecznie, możemy też mieć pewność że będzie wesoło. Zadziorny charakter Koguta przenika się bowiem z jego otwartością, nietypowymi marzeniami i ciekawymi pomysłami. Jest ozdobą każdego spotkania, dlatego też nie ma problemu w miłości i ze znalezieniem atrakcyjnego partnera. Często wzbudza zazdrość, szczególnie jeśli ma atrakcyjne plany życiowe.

W kwestiach zawodowych przydaje się pewność siebie i bezkompromisowość Koguta, dzięki czemu poradzi sobie w każdych warunkach. Pracuje jednak niechętnie, brak mu cierpliwości i motywacji.

Kogut potrafi wiele przyrzekać, ale rzadko spełnia obietnice. Trzeba więc mieć to na uwadze, gdy czegoś od niego oczekujemy. Podobnie jest z jego opowieściami – wiele z nich jest przesadzonych i przekoloryzowanych, tylko po to, by wzbudzić uznanie czy zazdrość. Lubi imponować znajomym, jeśli tylko ma czym – czasami jednak wybujała fantazja, porywczość i nierealne marzenia przeszkadzają mu w osiągnięciu sukcesu, którym mógłby się podzielić z innymi…


powrót do horoskopu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.

Akceptuję to